UROCZYSTA GALA PROGRAMU SPOŁECZNIK 2018

21 marca 2018 r. w Operze na Zamku w Szczecinie miała miejsce Gala otwarcia „Programu Społecznik 2018 „  z udziałem gościa specjalnego – Jerzego Owsiaka.

News will be here

Na zaproszenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza, w Gali udział wzięli radni Młodzieżowej Rady Miejskie w Łobzie (Magda Kowalińska, Ola Mazur, Zuzanna Rozpędowska, Jakub Słowiński, Jakub Malinowski), Pani Aneta Dajnowska opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łobzie oraz Pan Janusz Skrobiński specjalista ds. przedsiębiorczości w Gminie Łobez.

Gala  była znakomitą okazją do zapoznania się z założeniami “Programu Społecznik 2018” skierowanego m.in. do mieszkańców naszej gminy.

Program Społecznik 2018 umożliwia pozyskanie mikrograntów na działania służące lokalnym społecznościom. Tak jak w roku 2017, program ponownie realizowany będzie w podziale na dwa filary: Program Społecznik – Konkurs na Mikrodotacje i Program Społecznik – Budżet Obywatelski.

Pierwszy filar to kontynuacja Programu zrealizowanego w 2017 r., czyli przeprowadzenie naboru wniosków na mikrodotacje, w którym wnioskodawcy będą mogli się starać o 3 tys. zł na realizację oddolnych inicjatyw.

Drugi filar to nowość, to innowacyjna forma budżetu obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy powiatów, jak i całego regionu będą mogli w głosowaniu wybrać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tys. zł.

Źródło: UM Łobez

27-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

REKLAMA P1
REKLAMA P1 - MARAL Hurtownia BHP
REKLAMA [P2]

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŁobez.pl?

TAK
NIE

OGŁOSZENIA