ŚWIETLICA W RYNOWIE JUŻ GOTOWA
News will be here

    Gmina Łobez zakończyła prace związane z realizacją zadania pn. „ Przebudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku sklepu na świetlicę wiejską w Rynowie wraz z wyposażeniem”. Posiadając dokumentację projektową gmina w styczniu 2019 r. złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, konkurs nr RPZP.09.03.00-IZ.00-32-001/18, działania 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich. W październiku 2019 ogłoszono wyniki niniejszego naboru. Spośród 95 pisemnych wniosków o przyznanie pomocy na łączną kwotę dofinansowania 199 395 788,70 zł zostało wybranych wg punktacji 35, w tym wniosek złożony przez gminę Łobez. 

     Bez oczekiwania na wyniki gmina po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wyłonieniu wykonawcy przystąpiła do realizacji robót budowlanych mających na celu przystosowanie budynku na potrzeby funkcjonowania świetlicy wiejskiej. Roboty budowlane zostały zakończone w październiku 2019 roku. Wykonawcą robót budowlanych była firma P.P.U.H. POL-MAR MAREK NIEDŹWIEDZKI z siedzibą  w Łobzie.

    Kolejnym etapem projektu było wyposażenie świetlicy wiejskiej w niezbędny sprzęt oraz zagospodarowanie terenu wokół świetlicy poprzez wykonanie ogrodzenia i placu zabaw. W celu realizacji niniejszego zakresu zostały przeprowadzone zapytania ofertowe, które umożliwiły gminie otrzymać najkorzystniejsze oferty cenowe na zakup ww. elementów.  Do świetlicy zostały zakupione meble, stoły, stolik, krzesła, biurka, siedziska, materace, bujak piankowy, kulodrom drzewo, sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, rzutnik z ekranem projekcyjnym i statywem, sprzęt muzyczny, sprzęt AGD, zestaw edukacyjny składający się z klocków magnetycznych, robota do nauki kodowania, wysp sensorycznych. W ramach oprogramowania komputerowego zakupiono także program dla osób niedowidzących, słabo widzących, który ułatwi im korzystanie z komputera.

       W kuchni zostały zamontowane meble kuchenne wykonane na wymiar. Meble utrzymane są w kolorystyce  szarości za wyjątkiem szafek wiszących, które zostały wykonane w kolorze czerwonego wina i stanowią dominantę kolorystyczną.  W efekcie końcowym powstała niewielka, ale funkcyjna kuchnia z licznym miejscem do przechowywania, blatem do przygotowywania dań. Wykonawcą mebli kuchennym była  firma DUALE Studio produkcji mebli na wymiar z siedzibą w Szczecinie.

      Wokół świetlicy zamontowano ogrodzenie panelowe wraz z bramą wjazdową i furtkami. Kolorystyka ogrodzenia nawiązuje do budynku świetlicy. Wykonawcą robót była firma „WIDOK” MAŁA ARCHITEKTURA Krzysztof Sutyła  z siedzibą w Łobzie. Na terenie przy świetlicy po przeprowadzeniu procedury przetargowej został wykonany plac zabaw, na który składa się huśtawka podwójna bocianie gniazdo i deseczka, bujak auto, piaskownica, zestaw zabawowy ze ślizgiem, 2 ławki z oparciem, regulamin placu zabaw, w tym również w języku Braila. Elementy placu zabaw zostały wykonane w kolorze limonkowym, grafitowym, stalowym, białym. Wykonawcą placu zabaw była firma ASTRUS place zabaw z siedzibą w Koszalinie. Końcowym etapem zadania był montaż tablicy pamiątkowej na frontowej elewacji budynku, która została wykonana i zamontowana przez firmę BRYK ART z siedzibą w Łobzie.

      Na etapie inwestycyjnym zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie gmina zawarła umowy woluntarystyczne z łącznie 10 wolontariuszami i wolontariuszkami. Osobą czynnie wspierającą gminę  w poszukiwaniu wolontariuszy jak i sama będącą wolontariuszką, była Pani Izabela Walkowiak, niegdyś Pani Sołtys sołectwa Rynowo, która podczas swojej kadencji zabiegała i  zgłaszała potrzebę utworzenia świetlicy wiejskiej i dzięki jej staraniom została wówczas opracowana dokumentacja projektowa stanowiąca punkt wyjścia do realizacji zadania.

        Inwestycja w całości została zrealizowana przez pracowników Wydziału Inwestycji i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Łobzie przy współpracy z pracownikami Łobeskiego Domu Kultury, któremu świetlica wiejska zostanie przekazana.

Całkowity koszt związany z kompleksową realizacją inwestycji wyniósł 454.550,31 zł. Kwota przyjęta do wniosku o dofinansowanie wynosiła 435.677,48 zł, z czego wartość otrzymanego dofinansowania wynosi
318 889,54 zł.

 

źródło: UMiG Łobez

30-04-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

REKLAMA P1
REKLAMA P1 - MARAL Hurtownia BHP
REKLAMA [P2]

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŁobez.pl?

TAK
NIE

OGŁOSZENIA