Odzież robocza – BHP
News will be here

Odzież robocza – element ochrony osobistej, którego nie należy pomijać lub zastępować półśrodkami. Jest to odzież, którą pracownik powinien bezwzględnie nosić każdego dnia. Tak jak lekarz nie zbliży się do pacjenta bez fartucha lekarskiego, czy strażak nie wyjedzie na akcję bez niepalnego skafandra, tak żaden pracownik, który może natrafić w swojej pracy na zagrożenia zdrowia lub życia, nie powinien ignorować podstawowego środka ochrony osobistej – czyli odzieży roboczej.

 

W niektórych profesjach odzież robocza ochroni tylko przed zabrudzeniem się substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia, przyspieszonym niszczeniem odzieży osobistej oraz stosuje się ją, gdy wymagana jest specjalna czystość wytwarzanego produktu. W innych zawodach odzież robocza chroni w przypadku średniego poziomu zagrożenia zdrowia np. lekka osłona przed poparzeniem lub odzież ostrzegawcza. Są jednak prace, przy wykonywaniu których należy solidnie zabezpieczyć pracownika i zastosować odzież przeznaczoną do ochrony przed zagrożeniami życia lub zagrożeniami, które mogą powodować nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. Mówi się tutaj na przykład o zagrożeniu łukiem świetlnym lub odpryskiem chemikaliów.

                Normy dotyczące środków ochrony indywidualnej, którymi należy kierować się w danym przypadku zostały jasno ustalone w dyrektywie 89/686/ EWG i podzielone właśnie na trzy kategorie.

                Odpowiednio dobrana odzież gwarantuje wydajną pracę robotnika, zapewniając mu komfort oraz bezpieczeństwo. Właśnie dlatego kompletując ofertę dla naszych klientów, położyliśmy szczególny nacisk na jakość proponowanych elementów ochrony osobistej oraz spełnianie przez nie wszelkich norm, poparte słusznymi certyfikatami.

 

Autor artykułu:

Best sp.j. Centrum bhp i ppoż.

Oddział Gorzów Wielkopolski

Ul. Zielona 33/34 66-400 Gorzów Wielkopolski

tel +48 509 785 214

https://bst24.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/

biuro@bst24.pl

 

19-09-2022 Redakcja

Dodaj komentarz

REKLAMA P1
REKLAMA P1 - MARAL Hurtownia BHP
REKLAMA [P2]

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŁobez.pl?

TAK
NIE

OGŁOSZENIA