Dozór i poręczenie majątkowe za posiadanie znacznej ilości narkotyków
News will be here

W dniu 22 lutego 2022 roku Prokurator Rejonowy w Łobzie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 2000 zł za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 39 – letni mieszkaniec Łobza posiada znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili 92,240 g marihuany, 74,169 g amfetaminy oraz 91 sztuk „zawiniątek” z amfetaminą o wadze 73,302 g brutto. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a następnie został przedstawiono jemu zarzut za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających Mieszkaniec gminy Chociwel został zatrzymany do wyjaśnienia. W dniu 22 lutego 2022 roku wobec mężczyzny Prokurator Rejonowy w Łobzie zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 2000 zł.

 

Posiadanie znacznej ilości narkotyków jest przestępstwem określonym w art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

zdjęcie: KWP Szczecin

25-02-2022 Redakcja

Dodaj komentarz

REKLAMA P1
REKLAMA P1 - MARAL Hurtownia BHP
REKLAMA [P2]

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŁobez.pl?

TAK
NIE

OGŁOSZENIA